İade ve Değişim Koşulları

İade Hakkı Nedir? 
Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinde itibaren 14 gün içinde iade, cayma haklarını kullanarak,ürünleri iade etme hakları vardır. İade, cayma hakkının kullanılması, hakkınız Lingabooms'da size özel ayrıcalıklı olarak 20 gündür.

İade Hakkının Kullanımı
Alıcı, iade yada cayma hakkını kullanabilmesi için, fatura tarihinden itibaren 20 gün içerisinde iade,cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini Lingabooms'a bildirmelidir. Ürün iade edilirken, ürünün teslimi ile birlikte gönderilen faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. İade işleminizi başlatmadan önce sistem üzerinden iade talebi oluşturmayı ya da  0(212) 421 01 19 numaralı hattan çağrı merkezimizle iletişime geçmeyi unutmayınız.İade hakkının geçerli olmadığı ürünler; iç çamaşırı, indirimli ve hediye ürünlerdir. Ürün, özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanıldığı takdirde, üründe meydana gelen değişiklik ve bozulmalar iade, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz.

Kargo Ücretine İlişkin Bilgiler
Sıfır Risk gereği ve iade, cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. 

İade Süresinin Geçerli Olmadığı Durumlar
Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler. Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (iç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.) İç çamaşırı, hediye ürün, yıkanmış ürün iadeye tabi olmamaktadır.

Tüketici Ürüne Zarar Verirse Alıcı Cayma Hakkını Kullanıp Ürünü İade Edebilir Mi?
Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkansızlaşması alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa, alıcının, ürünün değerini veya değerindeki azalmayı satıcıya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, satıcı zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına ilişkin alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.

İade Süresine İlişkin Bilgiler
Lingabooms, iade hakkını kullanarak (vazgeçme durumu) yapılan iadelerde iade süreniz ürün teslim tarihinden itibaren 20 gün olup, hatalı ürün gönderimi gibi Lingabooms taraflı bir hatadan kaynaklanan iadelerinizi fatura tarihinden itibaren 20 gün içinde yapabilirsiniz.